Який кондиціонер вибрати для дому

         

У моноблочних кондиціонерах всі деталі знаходяться в одному цілісному корпусі. Внутрішній блок можна повісити на стіні вашого будинку, а зовнішній блок доцільно буде розмістити над вікном, де він буде ефективно змішувати надходить холодне повітря з теплим.

Хоч виробники і намагаються постійно покращувати дизайн кондиціонерів, інтер’єр ці пристрої як і раніше не прикрашають. Тому варто вибрати кондиціонер, призначений для установки в повітропровід, розташований в стелі (його ще називають кесонна). Тоді ви зможете побачити тільки грати, через яку всередині проходить повітря. Однак, у цього рішення є два недоліки. Такий кондиціонер слід встановлювати в підвісну стелю, і оскільки він займає багато місця, це призводить до значного зменшення висоти вашої кімнати.

Вибір кондиціонера

Переносний кондиціонер здатний охолодити лише ту кімнату, в якій він встановлений. Перевага – можливість перенесення в іншу кімнату, що економить наш бюджет – не потрібно масштабна установка якщо Ви точно не знаєте де встановити кондиціонер. У той же час, в пристрої даного типу працюють досить шумно, а продуктивність зовсім не вражає.
Стаціонарний кондиціонер також охолоджує тільки одну з ваших кімнат, але не може бути переміщений в інше місце. Потрібні гідравлічні підключення і введення в експлуатацію, який виробляється завдяки фахівця. З іншого боку, спліт-пристрій не надто обтяжливо, тому що заповнювач кріпиться на зовнішній стіні будівлі.
Безсумнівно, найбільша вартість, але і найбільшу зручність, пов’язана з мультиспліт-кондиціонером, в якому зовнішній блок може працювати з декількома внутрішніми блоками. Центральний блок можна розмістити в підсобному приміщенні, щоб не було чути шуму, а решітки подачі повітря можна розташувати в кожній кімнаті.

Правильно розташований кондиціонер

Правильно розташований кондиціонер сприяє якісному охолодженню кімнати

Ефективність обладнання

У переносних кондиціонерах-моноблоках тепло відводиться через трубу, кінець якої виведений в вікно. Його необхідно відкривати, що дозволяє проникати всередину теплому повітрю, знижуючи ефективність пристрою.
Якщо у нас є стаціонарний пристрій або ціла система кондиціонування, то вікна відкривати не слід, що для багатьох є дискомфортом.
Існує безліч пристроїв різних розмірів, конструкцій і робочих параметрів. Для користувача найголовніше – потужність, тобто здатність охолоджувати повітря. Орієнтовно вона повинна складати 0,1 кВт на кожний квадратний метр охолоджувальної площі. На практиці на фактичну продуктивність впливає безліч факторів. Хороша ізоляція стін означає більш стабільну температуру повітря всередині і нижчу влітку. Низький коефіцієнт теплопередачі і хороше скління краще ізолюють мікроклімат всередині будинку. Тут додатковим фактором є розмір вікон і то, закриті вони деревами або іншими об’єктами в період найбільшого сонячного світла обладнані вони захистом від сонця і т.д. Розташування кімнати по відношенню до напрямів світла також впливає на температуру всередині.
Звичайно, це далеко не всі фактори, що впливають на ефективність кондиціонування, тому варто довірити вибір відповідного пристрою фахівця.

Функціонування

У мультіспліт-рішеннях кожним внутрішнім блоком можна управляти окремо. Більшістю кондиціонерів можна керувати за допомогою пульта дистанційного керування, який використовується для програмування його роботи. Пульт дистанційного керування може мати вбудований датчик температури, завдяки якому кондиціонер вимірює температуру в зазначеній користувачем частини кімнати і підлаштовує під неї інтенсивність охолодження.
Більшість кондиціонерів обладнано датчиком якості повітря і сигналізацією, яка спрацьовує при перевищенні встановлених параметрів. На дисплеї також відображається інформація про технічне обслуговування, наприклад, про необхідність очищення або заміни фільтра, спорожнення ємності для конденсату і т.д.
Можна вибрати з більш багатим оснащенням. Такий кондиціонер може включати в себе можливість програмування щоденної роботи, автоматичне перемикання функції нагріву-охолодження, автоматичний режим роботи і можливість регулювати ефективність для підтримки постійної температури.
Моноблочний кондиціонер призначений для розміщення на підлозі або на стіні і обслуговує тільки одне приміщення. Перевага в тому, що пристрій портативний.

(Visited 476 times, 1 visits today)