Їдальня в маленькій кухні – 5 порад

         

На маленькій кухні варто облаштувати обідній куточок, щоб вранці з комфортом поснідати або переглянути щоденну газету під час приготування їжі. Продумане розташування кухні дозволить адаптувати її до потреб ваших близьких, підкресливши при цьому естетичні якості домашньої «міні-їдальні».

Як облаштувати маленьку кухню

Як облаштувати маленьку кухню

Обідній стіл є необхідним обладнанням. Однак не завжди є можливість помістити традиційний предмет меблів в маленьку кімнату. Його функції можуть бути виконані за допомогою функціональної стільниці, штанги, складного стола або навіть підвіконня. Крім того – над стільницею часто вішають лампу, створюючи затишок в кімнаті. Оригінальний або непрозорий абажур – хороший спосіб сфокусувати світло на столі.

Або, може бути, стіл на стіні?

Стільниця, прикріплена до стіни, займає мало місця, тому її можна розмістити навіть в маленькій кімнаті. Виберіть столик, який можна опустити на петлі, що ще більше заощадить місце. Розгорнутий під час їжі, він прекрасно замінить стіл, а в залишеному стані він прилипає до стіни, не займаючи кухонний простір. Якщо ви виберете складні стільці, тоді отримаєте цікавий набір розкладних меблів, якщо це необхідно.

Оригінальне рішення: робоча зона, плавно переходить в стіл для прийому їжі

Оригінальне рішення: робоча зона, плавно переходить в стіл для прийому їжі

Підбір кольору вашого куточку до кухонних меблів принесе гармонію і відчуття спокою. Навпаки, стільниці та стільці в контрастних кольорах прикрасять кімнату, візуально виділяючи обідню зону. Настінний стіл також може мати інші функції, наприклад, робочий куточок або куточок для читання. Над столом можна встановити настінний світильник з рухомим кронштейном, який дозволить контролювати освітлення. Гарна картина з квітковим мотивом, полицею для спецій або народним гобеленом також стане приємним штрихом.

Бар і барні стільці на сучасній кухні

Бар – хороший спосіб відокремити вітальню від кухні. Він відрізняється висотою – зазвичай він становить близько 115 см – і щоб сидіти за ним, вам потрібні високі стільчики, так званий барний стілець. Елегантний бар, оснащений зручними стільцями, нагадує клубну атмосферу. Варто підкреслити унікальний характер такого розташування, використовуючи відповідне освітлення і кольору. Бар приховає кухню від очей присутніх у вітальні.

Бар і барні стільці на сучасній кухні

Бар і барні стільці на сучасній кухні

Бар також буде працювати в вигляді довгої стільниці, що спирається з одного боку на шафи, а з іншого – на металеву ніжку або іншу опору, що забезпечує баланс. Верхня частина може бути покрита загартованим склом для зручного розміщення гарячих страв, а зручні ящики підійдуть під верхню частину. Бар на кухні часто виконує інтегруючу функцію. При приготуванні їжі можна поговорити з домашніми або запрошеними гостями.

Висувна верхня частина – практична ідея для столу

Маленькі кухні і кухонні ніші іноді бувають такими маленькими, що вони не підійдуть навіть для самого маленького столу. Якщо не хочете розлучатися з обіднім куточком, використовуйте висувні стільниці. Ці висувні столи переміщуються по спеціальних напрямних і можуть витримувати великі навантаження. Вам не потрібно турбуватися про те, що посуд і дрібна побутова техніка, розташовані на столі, скотяться вниз, тому що розсувні столи стійкі і безпечні.

Цікавою ідеєю для висувної стільниці є установка столу в нижній частині кухонних шаф. Стільниця висувається точно так же, як ящик – оснащений ручкою і передньою частиною меблів, після ковзання вона створює єдине ціле з корпусом. Складні стільниці також доступні, розкладаючи, що дасть вам великий стіл, де двоє людей можуть зручно сидіти. При вставці такої вбудованої стільниці одна частина поміщається під іншу.

Ще один спосіб для функціональної кухні – використовувати стільницю на колесах. Такий стіл – підтримуваний з одного боку і направлений по направляючій уздовж робочої поверхні з іншого – може бути розміщений в середині кухні, що дозволяє комфортно поїсти. Коли він не потрібен, він просто забирається від стіни, щоб не заважати вільному руху по кухні.

Підвіконня не тільки для квітів

Підвіконня відмінно підійде в якості кухонного столу. Вам потрібно правильно його розширити, тому що традиційні підвіконня вузькі – їх розміри близько 40 см. Відмовтеся від штор для гарного вигляду. Підвіконня може створити стилістичне ціле з кухонними меблями, але – якщо він досить широкий – він поміститься під додатковими ящиками або відсіками для зберігання.

Підвіконня на кухні

Підвіконня на кухні

Замість підвіконня варто встановити напівкруглий або трикутний верх, додатково підтримуваний ніжкою. Таким чином, ви створите більше корисний простір – стіл підійде для кількох людей, а місце для обіднього куточку біля вікна не завадить роботі на кухні.

(Visited 931 times, 1 visits today)