Заміна стояка каналізації самостійно

         

Якщо ваша каналізаційна труба занепала, тоді заміна стояка каналізації вам просто необхідна. Але не забувайте, що постійні засмічення – це не показник стану труби, а ознака недбалого ставлення власників квартир до самої каналізації. Тому навіть заміна старих труб на пластикові не приведе, в цьому випадку, до позитивних результатів.
Починаємо заміну стояка з купівлі нової труби на сайті https://risteil.com/chernyj-metal/truby-stalnye/truby-ovalnye.html

Після цього демонтовуємо стару трубу стояка каналізації.

Заміна стояка

Міняйте стояк, тільки коли повністю впевнені своїх діях

Демонтаж стояка

Щоб правильно змонтувати новий стояк, необхідно спочатку з розумом зняти старий.

Труби розрізати можна труборізом. Коли його немає в наявності, тоді використовуємо болгарку. По колу труби роблять два розрізи в горизонтальній площині. Відстань між розрізами приймаємо в 15-20 см.

Надрізи не роблять паралельними, а що сходяться в одній точці, буквою “V”.

Не потрібно повністю дорізати трубу, так як це може бути причиною просідання верхньої частини стояка і защемлення диска. Така неприємність призводить до розриву диска і подальшої травми самого майстра. Тому різати необхідно гранично уважно.

Після надрізу труби, забивають в неї клин, відокремлюючи і витягуючи частину стояка. Якщо клина нема, тоді виробляють вертикальні надрізи. Їх теж не до кінця відрізають, щоб не утворився осколок не потрапив в систему каналізації.

Після цього за допомогою викрутки або стамески ламають шматок який получився, а якщо щось і залишиться – не біда, акуратно вибивши відколи молотком можна завершити розпочате.

Утворений отвір обов’язково закрийте дрантям

Потім заміна стояка каналізації здійснюється надрізом верхній частині труби. Верхній розріз виробляють, точно дотримуючись потрібної висоти. Залишають при цьому такий шматок стояка, щоб надалі було зручно запресувати фасонну деталь під час монтажу.

Стояк і пластикова труба

Пластикова труба змонтована правильно

Визначившись з довжиною, маркують трубу, виробляючи проріз болгаркою рівно по її окружності.

Завжди намагайтеся дотримуватися рівності і перпендикулярності розрізу

Щоб перпендикулярно відрізати трубу, на неї наклеюють скотч, так, щоб “на око” не було перекосу. Не дивуйтеся з такого способу. Він перевірений багаторічною практикою, тому надійний і точний.

Виробляючи різкий і хльосткий удар молотком по нижній частині труби, ви надломлювати стояк чітко по лінії, яку надрізали болгаркою. Не турбуйтеся, чавун крихкий матеріал і обов’язково дасть тріщину по надрізу.

Найкраще рівняти “зуби” труби за допомогою болгарки, на яку встановлений шліфувальний диск

При цьому готують відрізок труби, до подальшої заміни її на пластикову.

Як видалити нижню частину чавунної труби

Заміна каналізаційного стояка в квартирі, а точніше її нижньої частини труби починається з перевірки міцності з’єднання його елементів. Тому спочатку намагаються розгойдувати верхню частину відрізка труби. Але роблять це обережно, щоб не тріснув нижній розтруб. Якщо ви навіть незначно розгойдали трубу, тоді вже можна витягнути розхитані, таким чином, елементи.

Коли трійник хоч трішки бовтається, то використовуючи обценьки можна без проблем його розхитати і демонтувати. Надалі, коли будемо встановлювати стояк, тоді замінимо і каналізаційний трійник.

Якщо трійник сидить жорстко, тоді необхідно роздовбати стик, як це можливо якісніше, перевіряючи розгойдуванням, чи не поліпшилося положення. Якщо дозволяє обстановка, можна довбати перфоратором, перед цим встановивши на нього тонкий бур без побідитового наконечника.

Намагайтеся обережно розчищати розчин на стиках, якщо потрібно застосовуючи викрутку або стамеску

Якщо все ж навіть це не допомагає, тоді без болгарки вам не обійтися. Нею зрізають хрестовину на два сантиметри вище трубного розтруба.

Які потрібні інструменти і матеріали для монтажу?

Заміна каналізаційного стояка своїми руками не принесе багато клопоту, якщо у вас під рукою опиняться необхідні інструменти і матеріали. А це:

 • трійник або хрестовина, спрямована саме в необхідну сторону;
 • прогумований манжет, якіий поєднує пластикові труби з чавунними для діаметра 110 мм;
 • труби, відповідно діаметра 110 мм;
 • пластиковий патрубок для створення переходу від пластикової труби до чавунної більшого діаметру;
 • кріплення стояка (до 4 шт.);
 • молоток або кувалда;
 • перфоратор;
 • напівкругла оправа, за допомогою якої опускають компенсаційний патрубок;
 • розмічальний олівець або маркер;
 • рідке мило;
 • рівень;
Інструменти для заміни стояка

Інструменти для заміни стояка

Установка стояка

Заміна стояка каналізації на цій стадії проводиться в такій послідовності:

 • Встановлюємо трійник. Для цього етапу заміни стояка каналізації, вставляємо манжету або прокладку з гуми в розтруб низу чавунної труби;
 • Кінець трійника змащуємо рідким милом, щоб легко було робити монтаж;
 • Вставляємо хрестовину в розтруб. Коли з’єднання виходить недостатньо щільним, його додатково обмотують лляною підмоткою або силіконом;
 • Прорізають основну пластикову трубу на необхідну довжину, знімаю фаски і нерівності наждачкою.

Під час з’єднання чавунної труби з пластиковою, між збіркою і трійником, залишають зазор в один сантиметр.

Щоб правильно зробити заміну стояка каналізації, з’єднують труби не компенсаційними патрубками, а ковзаючими муфтами.

Потім кріплять вже стояк до стіни. Для цього в стіні роблять отвори і трубу закріплюють хомутами. Коли не вистачає відстані, щоб провести монтаж, тоді, на початку, до стіни кріплять 5-ти сантиметрову дошку, а вже потім встановлюють кріплення.

Монтаж стояка хомутами

Монтаж стояка хомутами

Перед установкою дошку обробляють антисептиком (просочують оліфою). Встановлюють верхній хомут на якомога меншій відстані від розтруба, а от нижній – починаючи від фасонного елемента компенсаційного патрубка. Для стійкого кріплення досить буває і трьох кріплень. Але коли стеля не стандартна можна використовувати і чотири.

Пред тим, як поміняти стояк каналізації остаточно, проводять примірку збірки.

Примірка збірки стояка

Примірка збірки стояка

А вже після цього всі розбирають і встановлюють необхідні манжети і прокладки з гуми. Щоб полегшити складання місця стиків промащують рідким милом або шампунем.

Не забувайте, що перед опусканням компенсаційного патрубка в трійник, необхідно затягнути верхній скріплюючий хомут

Навіть якщо ви застосували мастило при опусканні патрубка з манжетом, все одно це зробити буває складно. Необхідно не тільки затягнути хомут, але і притримувати його руками. У цьому випадку можна застосувати і оправлення (напівкругле), призначене спеціально для опускання патрубка.

Після цього затискають всі хомути і підключенням каналізації перевіряють працездатність нового стояка. Для завершення процесу заміни стояка каналізації, виробляють його зашиття. Адже патрубок може сповзати від температурних коливань і навіть “вистрибнути” з трійника.

Висновок!

Тепер замінити стояк каналізації не настільки злободенна тема у вашому списку справ. Роблячи все уважно і по інструкції, ви зможете домогтися того, що ваш стояк прослужить вам вірою і правдою не одне десятиліття.

(Visited 1,461 times, 1 visits today)